Adana’da mesken sahibi, kirayı geciktiren vatandaşın kapısını söktü

Adana’da konut sahibi ile kiracı ortasında enteresan bir olay yaşandı.

Aylardır kirasını ödeyemeyen kiracının kaldığı meskenin çelik kapısı, mesken sahibi tarafından yerinden çıkarıldı.

Eşinden yıllar evvel boşanan 31 yaşındaki Hacer Kondu, yaklaşık bir sene evvel 2 çocuğuyla birlikte merkez Sarıçam ilçesine bağlı Çarkıpare Mahallesi’nde M.D. isimli şahsın meskenini aylık 1200 liraya kiraladı.

Kirasını 3 ay ödeyemedi

Ancak Kondu, argümana nazaran, 3 aydır kirasını ödeyemedi. Mesken sahibi M.D. ise genç bayandan kirayı ödemesini ve meskeni boşaltmasını talep etti.

Hacer Kondu ise konuttan mevcut durumda ayrılamayacağını söyledi.

Çelik kapıyı söküp elektriği kestirdi

Geçen gün öğlen saatlerinde konuta gelen M.D., konutun çelik kapısını söktürdü ve ana şalterden genç bayanın meskeninin elektriğini kestirdi.

Tüm bunlar yaşanırken banyoda olduğunu söyleyen genç bayan, çıktığında ise kapısının olmadığını fark etti. Bu sırada mesken sahibi ise “Evi boşaltıp gideceksin.” dedi.

“Evi boşaltmam gerektiğini söyledi”

Genç bayan, meskende 2 çocuğuyla elektriksiz ve kapısız kaldı. Hacer Kondu, “Duştayken konut sahibim geldi. Bir anda sesleri duyunca çıktım. Kapıyı söktüğünü gördüm. Kapıyı vermeyeceğini ve bugün bu türlü kalmam gerektiğini, yarına kadar da konutu boşaltmam gerektiğini söyledi.

“Elimde para kalmadı, kirayı ödeyemedim”

3 aydır kirayı geciktirdiğim için bu türlü yaptı. Avukata para vermem gerekiyordu onu verdiğim için elimde para kalmadı ve kirayı ödeyemedim.” diye konuştu.

“Böyle oturacağım”

İHA’nın haberine nazaran, konut sahibinin daha evvel de elektriğini kestiğini öne süren Kondu, “2 çocuğumla birlikte bu türlü oturacağım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.