Bahçeli’den Duhok saldırısına ait açıklama

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Bahçeli Tahran’daki üçlü tepeden bir gün sonra Irak’ın Dohuk Vilayeti’nin Zaho İlçesi’nde 8 sivilin hayatını kaybettiği atağa değindi.

“Zaho’da günahsızların canına kast eden taarruz bir terör eylemidir” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Zaho’da sivil insanların kanını döküp çabucak akabinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ni suçlama yarışına girenler Türkiye’miz üzerinde hesap yapan, bölücülüğe refakat eden, teröre gelecek bağlayan, dahası her alanda önümüzü kesmek için pusu kuran alçalmış ve alçaklaşmış çevrelerdir.

Zaho’daki kanlı hareketin sorumluluğunu Türkiye’ye ihale etme yanlışına düşenler bizatihi hatalıdır, bu suretle cinayetlerine yenilerini eklemişlerdir.”

CENTCOM’A TAZİYE TEPKİSİ

Yazılı açıklamasında Bahçeli, ABD Merkez Komutanlığı’nın (CENTCOM) öldürülen bayan teröristlerle ilgili taziye iletisi yayınlamasına da reaksiyon gösterdi.

ABD’nin bir defa daha terörizmle tıpkı kareye girdiğini belirten Bahçeli, “Bu durum kabul edilemez bir işbirlikçilik ve iradesizlik örneğidir” dedi.

Bahçeli, “Bu ülkenin Ankara Büyükelçiliğinin şehitlerimizle ilgili taziye iletisi paylaşması da hiçbir şeyi değiştirmeye, hatası örtmeye yetmeyecektir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.