Bayramda hava nasıl olacak? İşte bölge bölge son iddialar

İlker Koç, AA muhabirine, Kurban Bayramı boyunca yurt genelindeki hava durumuna ait iddiaları aktardı.

Bayram boyunca yurdun kuzey kesitlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklediklerini, hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğini belirten Koç, doğu bölgelerinde ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olacağını kaydetti.

İL VİLAYET SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

“Sağanağın bayramın birinci günü Ankara, Çankırı, Eskişehir, Bolu, Karabük vilayetlerinde, bayramın ikinci günü ise İstanbul’un Anadolu yakası, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Ankara, Çorum vilayetlerinde kuvvetli olmasını bekliyoruz.” bilgisini veren Koç, sağanağın getireceği aksiliklere karşı vatandaşların önlemli olması ikazında bulundu.

TATİL BELDELERİNDE YAĞIŞ BEKLENMİYOR

Koç, bayramın üçüncü ve dördüncü günü ise Karadeniz’in kıyı kesitinde sağanağın devam edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bayram boyunca tatil beldelerinde yağış beklenmiyor. Akdeniz ve Ege kıyılarında, bayram müddetince az bulutlu ve açık hava olacak, öğlen saatlerinde modüllü bulutlu hava bekleniyor. Hava sıcaklığı ise tatil beldelerinde 30-32 derece civarında mevsim normallerinde olacak. Arife günü, birinci ve ikinci günü İstanbul’da gök gürültülü sağanak bekliyoruz. Bu yağışın Anadolu yakasında kuvvetli olmasını iddia ediyoruz. Bayramın üçüncü ve dördüncü günü İstanbul’da yağış beklemiyoruz ve bayram müddetince sıcaklığın 30-32 derece olmasını bekliyoruz. İzmir’de bayram boyunca yağış yok, az bulutlu bir hava hakim olacak. Başkentte bayramın birinci ve ikinci gününde kuvvetli sağanak bekliyoruz. Vatandaşlarımızın dikkatli olmasını istiyoruz. Sıcaklık, Ankara’da 30-32 derece seyrederken, üçüncü gün sıcaklığın mevsim normallerinin altında 27 derece olacağını iddia ediyoruz.”

 

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.