Buğra Kavuncu’ya saldıran şüpheli için istenen ceza açıklandı

Buğra Kavuncu’ya saldıran şüpheli için istenen ceza açıklandı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Bakırköy’de yumrukla saldıran sanık Sinan Oral hakkında “basit yaralama” suçundan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame kabul edildiği belirtilirken, duruşmanın basit yargılama usulüyle yapılacağı öğrenildi.

SİYASET 06.04.2022 12:39

Buğra Kavuncu’ya saldıran şüpheli için istenen ceza açıklandı

Abone Ol google-news

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya saldıran Sinan Oral’ın 1 yıla kadar hapsi istendi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Buğra Kavuncu’nun 20 Ağustos 2021 günü, saat 14.00 sıralarında özel bir televizyon kanalının Bakırköy stüdyosunda programa katıldığı, program sonrasında cadde üzerinde tanıklar ile sohbet ettiği, bu sırada Oral’ın Kavuncu’ya yönelerek herhangi bir şey söylemeden yumruk attığı ve olay yerinden uzaklaştığı belirtildi.

Sanık Sinan Oral’ın iddianamede yer alan savunmasında, araç satın almak amacıyla Bakırköy’de bulunduğu, müştekiyi cadde üzerinde görmesi üzerine ‘antipati duyduğu için bir anlık sinirle vurduğunu’ söyledi.

Olay günü güvenlik kameraları üzerinde yapılan incelemede sanık ile bağlantılı olabileceği düşünülen 3 kişi tespit edildi. Kimliği tespit edilemeyen bu 3 kişi hakkında da tefrik kararı verilerek, ayrı soruşturma açıldı.

Sanık Sinan Oral hakkında “basit yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame kabul edildi. Duruşma basit yargılama usulüyle yapılacak.

(DHA)

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.