Cruise’un robotaksisi dünyaya açılmaya hazır

Genişleme şimdilik yolcu taşımak yerine arabaları bölgelere alıştırmaya odaklanıyor. Bu iki şehrin sakinleri, yakında içinde bir güvenlik sürücüsü varken Cruise’un robotaksilerinin sokaklarda dolaştığını görebilir.

Haberi paylaşan bir tweet’te Cruise, Houston’daki denetimli testlerin birkaç gün içinde başlayacağını, Dallas’a ise “kısa bir süre sonra” geleceğini söyledi. Cruise’un robotaksileri, Austin ve Phoenix’te geceleri sınırlı olarak ve San Francisco’nun belirli bölgelerinde tüm gün boyunca zaten mevcut.

Cruise’un robotaksisi dünyaya açılmaya hazır

General Motors’a ait Cruise’un ilerleme hızı bazı endişeleri de beraberinde getirdi. Ocak ayında, San Francisco’nun Ulaşım Otoritesi, düzenleyicilerden Cruise ve rakibi Waymo’nun genişlemesini sınırlamalarını veya geçici olarak durdurmalarını istedi ve arabalarının açıklanamayan bir şekilde trafikte durduğu ve acil durum araçlarını engellediği tekrarlanan vakalara atıfta bulundu. Talepten bu yana Cruise, robotaksini San Francisco’da her zaman kullanılabilir hale getirmenin yanı sıra bir milyon tamamen sürücüsüz mili kutladı.

Şu anda, halkın Houston veya Dallas’ta gezintilere ne zaman dahil olabileceğine dair kesin olarak belirlenmiş bir tarih yok. Diğer Cruise genişletmelerinin zaman çizelgesinin dışına çıkarak, herhangi birinin her iki şehirde de kendi kendine giden bir arabayı selamlaması muhtemelen en az birkaç ay sürecek. O zaman bile, muhtemelen küçük bir grup insanla ve sadece geceleri başlayacak. Cruise’un robotaksilerinden birini almakla ilgilenen herkesin bir bekleme listesine kaydolması ve kabul edilmesi gerekiyor. Şirket, mevcut sınırlı araçlarının hizmetlerini şimdilik yalnızca davetli olarak sürdüreceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir