Danimarka’yı kana buladı… Saldırgan kamerada!

Polis tarafından yapılan açıklamada, saldırıda biri Rus 3 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin ise ağır yaralandığı belirtildi.

Ülkeyi dehşete düşüren saldırganın görüntüleri ise saatler sonra ortaya çıktı.

Sosyal medyada yer alan görüntülerde saldırganın elinde bir av tüfeği tuttuğu ve zaman zaman silahını omzuna koyup salladığı görüldü.

Görgü tanıkları kentin güneyindeki Field’s alışveriş merkezinde ateş seslerinin duyulması üzerine panik yaşandığını bildirdi.

Emilie Jeppesen, Jyllands-Posten gazetesine yaptığı açıklamada “Neler yaşandığını bilmiyorduk. Birden her tarafa kaos hakim oldu” dedi.

?

Bir başka görgü tanığı Mahdi Al-Wazni de saldırganın bir “av tüfeği” taşıdığını anlattı.

TERÖR BAĞLANTISI YOK, AKIL SAĞLIĞI SORUNLARI VAR

Saldırıya ilişkin bugün basın toplantısı düzenleyen Polis Şefi Soren Thomassen, olayla bağlantılı 22 yaşındaki Danimarkalı bir kişinin gözaltına alındığını ifade etti. Thomassen, olayın terörle bağlantılı olduğuna ilişkin bir kanıt bulunmadığını  ve zanlının akıl sağlığı ile ilgili sorunları olduğunu söyledi. Tüfek ve mühimmat taşıdığı öğrenilen şüphelinin bugün hakim karşısına çıkması bekleniyor.

?

BAŞBAKAN’DAN TAZİYE

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen olayla ilgili yaptığı açıklamada Danimarka’nın acımasız bir saldırıya uğradığını belirterek, hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerini iletti.

Saldırının yaşandığı AVM’de 140’tan fazla mağaza ve dükkan yer alıyor.

Danimarka’da en son 2015 yılında Kopenhag’da bir kültür merkezi ve sinagoga yönelik terör saldırısı düzenlenmişti. Düzenlenen çifte saldırıda 2 kişi ölmüş ve 6 polis ise yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.