Elektrikli dağıtım araçları sayısı arttırılıyor

Daha çevreci hizmet için tabiat dostu elektrikli araçların kullanımı artıyor. PTT de bu akımın destekleyen kurumlar ortasında yer alıyor.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, PTT AŞ’nin, posta ve kargo dağıtımında kullandığı güç verimliliği yüksek ve tabiat dostu elektrikli araç sayısını her geçen gün arttırdığı bildirildi.

Şirketin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, çevreci, sürdürülebilir ve 2053 amaçlarına uygun araçlarla vazifede oldukları belirtilerek, “PTT Ailesi olarak yenilikçi ve tabiat dostu elektrikli araçlarımız sayesinde daha çevreci bir hizmet sunmaya devam ediyoruz.” tabirlerine yer verildi.

En dar sokaklarda bile hizmet verebiliyor

AA’nın haberine nazaran, güç maliyeti açısından içten yanmalı motorlara nazaran 7 kat daha fazla avantaj sağlayan, yüzde 100 elektrikli ve sıfır karbon salınımlı araçlar, tam dolu şarjla 220 kilometre gidebiliyor. Düşük şarj maliyetiyle tasarruf sağlayan araçlar, 4 ila 9 saatlik müddette şarj edilebiliyor. 2 farklı sürat moduna sahip, pratik yükleme ve boşaltma süreçleri yapılabilmesine imkan sağlayan bu araçların suratı saatte 55 kilometreye kadar çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.