Fazla Kilolardan Kurtulmanızı Sağlayacak En Âlâ 8 Çay! İşte Kiloları Yok Eden Mucizevi Çaylar

Çay, kalp sıhhatinden güç düzeylerine ve kilo kaybına kadar birçok farklı sıhhat meselesine yardımcı olabileceği için son derece güçlü bir içecektir! Birtakım çayların metabolizmayı uyarıcı tesirleri, onları bilhassa zayıflamaya çalışanlar için tercih edilmesini sağlar. işte zayıflamanıza yardımcı olabilecek o mucizevi çaylar.

YEŞİL ÇAY

Bu tanınan çay çeşidi, bedenin metabolizmasını uyardığı bilinen yüksek seviyede flavonoidler, kafein ve öteki antioksidanlara sahiptir. Bu, sağlıklı bir diyet ve sistemli antrenman ile birlikte kullanıldığında kilo verme uğraşlarına yardımcı olabilecek yağ yakma sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

PUERH ÇAY

Bu özel çay tipi üzerinde yapılan kimi araştırmalar, enzim uyarıcı tesirlerinin bedendeki yağ hücrelerinin boyutunu küçültebildiğini, bedeninizin bunları kullanılabilir güce metabolize etmesini kolaylaştırdığını ve kilo kaybına değerli ölçüde katkıda bulunduğunu göstermektedir.

SİYAH ÇAY

Çoğu insanın raflarında tahminen de en yaygın çay tipi olan siyah çay, birçok farklı isimle gelir ve kafeinin yanı sıra başka metabolizmayı uyarıcı bileşiklere sahiptir. Bu, bedenin pasif yağ yakmasına yardımcı olabilir, bu da idman yapmadığınız vakitlerde bile daha fazla kalori ve yağ yakabileceğiniz manasına gelir.

OOLONG ÇAYI

Bu çayda bu kadar yüksek ölçülerde bulunan kateşinler ve polifenolik bileşikler, bedenin yağ hücrelerini metabolize etme yeteneğini geliştirebilir, bu da yağları daha süratli yakabileceğiniz manasına gelir. Ayrıyeten, bu çay, kilo kaybına katkıda bulunabilecek metabolik bir bozukluğa katkıda bulunan faktörlerden biri olan kan basıncını düşürme ile irtibatlıdır.

BEYAZ ÇAY

Bu etkileyici zayıflama çayı, kilo vermeye iki farklı biçimde yardımcı olur. Beyaz çay, bedenin yağ emmesini engellemesi ve tıpkı vakitte bedenin tükettiği yağları yakma yeteneğini geliştirmesi bakımından siyah ve yeşil çaylardan biraz farklıdır. Beyaz çayın bu ikili yararı, kilo verme konusunda ciddiyseniz deneyebileceğiniz en âlâ zayıflama çaylarından biri olmasını sağlar.

ZENCEFİL ÇAYI

Bu bitki çayı, metabolizmayı uyarıcı özelliklerinin yanı sıra ısınma özellikleriyle de bilinir. Çalışmalar, bu çayın tertipli olarak tüketilmesinin, deveranı hızlandırma ve yağ yakımını artırma ve ayrıyeten besin alımını güzelleştirme yeteneği nedeniyle kilo verme eforlarına yardımcı olabileceğini kanıtlamıştır.

HİBİSKUS ÇAYI

Hibiskus çayının iştahı bastırabildiğini ve tatlılığının yemek yemeyi bırakmayı kolaylaştırdığını, böylelikle kalori alımınızı azalttığını ve kilo vermenize yardımcı olduğunu tez edenler var.

ZERDEÇAL ÇAYI

Dünyanın en güçlü baharatlarından biri olan zerdeçal ayrıyeten metabolizmayı uyarabilir, sindirimi güzelleştirebilir ve dolanımı hızlandırabilir. Tüm bunlar, bedeninizin yağları daha verimli bir halde metabolize etmesine yardımcı olma yeteneği ile birleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.