İmamoğlu’ndan Seyahat tutuklusu Kahraman’a ziyaret 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Seyahat tutuklusu arkadaşı Tayfun Kahraman’ı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti. 

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Seyahat davasında 18 yıl mahpus cezasına çarptırılan ve tutuklanan, eski çalışma arkadaşı Tayfun Kahraman’ı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.

İzinli halde yapılan ziyaret 15 dakika sürdü. İmamoğlu, Kahraman ile ilgili daha evvel, “Dünya temizi, hayatını mesleğine adamış bir can ciğer arkadaşım, Tayfun arkadaşıma 18 yıl mahpus cezası verdi bu ülkede mahkeme. Hükümeti düşürmekmiş. Ben bu adamın 13 yıldır şahidiyim” açıklamasını yapmıştı.

Tayfun Kahraman’ın toplumsal medya hesabından da İmamoğlu’nun yargılandığı dava öncesi, “Yol arkadaşım, dostum, İstanbul’un iki kere seçilmiş Belediye Lideri #Ekremİmamoğlu nezdinde tüm İstanbulluların iradesi yargılanıyor! Bu topraklarda adaleti ve demokrasiyi daima bir arada tekrar tesis edeceğiz! Yanımızdasınız, yanınızdayız; omuz omuza biraradayız! #İstanbulYargılanıyor” paylaşımı yapılmıştı.

Kahraman, tutuklanmadan kısa bir mühlet önceye kadar İBB bünyesindeki Sarsıntı Risk İdaresi ve Kentsel Düzgünleştirme Daire Başkanlığı misyonunu yürütüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.