İsmail Koncuk Zafer Partisi'nden istifa etti

İsmail Koncuk Zafer Partisi’nden istifa etti

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Zafer Partisi’nden istifa etti. Koncuk, “Bir kaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor” ifadelerini kullandı. Koncuk yaklaşık dört ay önce Zafer Partisi’ndeki Genel Sekreterlik görevinden istifa etmişti.

SİYASET 07.04.2022 16:11

İsmail Koncuk Zafer Partisi'nden istifa etti

Abone Ol google-news

Liste tartışmaları sonrası İYİ Parti’den istifa eden ve bir süre sonra Zafer Partisi’ne katılan Adana Milletvekili İsmail Koncuk, partisinden istifa etti.

Sosyal medya hesabından istifasını duyuran Koncuk, “Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor. Bu sebeplerle Zafer Partisi’nden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

Koncuk, sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

“4 ay önce Zafer Partisi Genel Sekreterliğinden istifa etmiştim. Bu süreçte, Divan üyeleri Serdar Öztürk, Neslihan Seven, Bülent Kutlu, Jülide Yılmaz ve eski Sivas Milletvekili Mehmet Ceylan istifa etti. Hiçbir tedbir alınmadığı gibi bu istifalar ve gerekçeleri görmezden gelindi. Gen. Sek. istifa gerekçelerim geçen 4 ay içinde maalesef hiç değişmedi, değiştirileceğine dair bir işaret de görmedim. Birkaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor. Bu sebeplerle Zafer Partisi’nden istifa ediyorum.”

Gen. Sek. istifa gerekçelerim geçen 4 ay içinde maalesef hiç değişmedi, değiştirileceğine dair bir işaret de görmedim. Bir kaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor. Bu sebeplerle Zafer Partisinden istifa ediyorum.

— İSMAİL KONCUK (@ikoncuk) April 7, 2022

Koncuk’un istifasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) bağımsız milletvekili sayısı da 7’ye yükselmiş oldu.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.