Koltuk altı kararmasını önleyecek yöntemler! Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Çoğunlukla bayanların giysi tercihlerinde sıkıntı anlar yaşamasına sebep olan koltuk altı kararması meselesinin tahlilleri bulunuyor.

Koltuk altı kararmasının en büyük sebepleri terleme ve havasız kalmasından dolayı meydana gelmektedir.

Ayrıca farklı epilasyon çeşitlerinin meydana getirdiği yan tesirlerden dolayıda koltuk altında kararmalar oluşabilir.

Koltuk altı kararmalarını iki farklı yolla önleyebilirsiniz.Birinci usul leke açıcı kremler ve losyonlar başka yol ise bitkisel yolların denenmesi.

Bitkisel Yöntemler

Karbonat

Karbonat koltuk altı beyazlatmak için kullanılan en tanınan yollardan birisidir.Bütün gözeneklerin açılmasını sağlayarak koltuk altının beyazlamasını sağlar.

Karbonatı biraz su ile karıştırarak macun kıvamına getirdikten sonra koltuk altınıza sürün ve biraz bekledikten sonra durulayın..

Limon

Doğal bir beyazlatıcı özelliği bulunan limon koltuk atı beyazlatmada da kullanılıyor.Temizlediğiniz koltuk altınıza günlük olarak limon sürerek kısa müddette sonuç alabilirsiniz.

Patates

Hassas ciltli olup limon kullanamayanlar için patates önerilebilir.Hemen çabucak limon ile tıpkı beyazlatma özelliğine sahip patates ile koltuk altı beyazlatması gerçekleştirebilirsiniz.

Dilimleyeceğiniz patatesleri koltuk altınıza ovarak uygulayabilir yahut patatesi püre haline getirip onu sürerek beyazlatma süreci yapabilirsiniz.

Süt

Süt ile koltuk altı beyazlatma sürecinin en çok tercih edilen hali lor ile karıştırılarak elde edilen malzemeyi koltuk altına sürmektir.Bu süreci nizamlı olarak uygulayarak sonuç alabilirsiniz.

Elma sirkesi

Elma sirkesi hem mikrop öldürücü hem koku oluşmasını engelleyici bir tesire sahiptir.Düzenli olarak koltuk altınızı sirke ile ovarsanız kısa müddette sonuç aldığınızı görebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.