NASA, UFO’ları araştıracak bir takım kuruyor

NASA’dan yapılan yazılı açıklamada, “NASA, tanımlanamayan hava olaylarını, yani gökyüzündeki uçak yahut bilinen doğal oluşumlar olarak tanımlanamayan olayların müşahedelerini, bilimsel bir bakış açısıyla incelemek için sonbaharın başlarında başlayacak bir çalışma grubu görevlendiriyor.” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, çalışmanın, mevcut dataların belirlenmesine, gelecekteki dataların nasıl toplanacağına ve NASA’nın bu dataları tanımlanamayan hava olaylarına yönelik bilimsel anlayışı ilerletmek için nasıl kullanabileceğine odaklanacağı kaydedildi.

“Ulusal güvenliği ve hava güvenliğini ilgilendiriyor”

AA’nın haberine nazaran; atmosferdeki tanımlanamayan olayların hem ulusal güvenliği hem de hava güvenliğini ilgilendirdiğine dikkati çekilen açıklamada, tanımlanamayan hava olaylarının dünyanın dışından olduğuna dair şimdi ispat olmadığına işaret edildi.

Pentagon’dan bağımsız çalışacaklar

Açıklamada takımın, Pentagon’un Tanımlanamayan Hava Olayları Vazife Gücü’nün yahut onun yerine oluşturulan Hava Objelerini Tanımlama, İdare, Senkronizasyon Kümesi’nin bir modülü olmadığı belirtildi.

NASA’nın bağımsız çalışma grubunun, New York’taki Simons Vakfı’nın lideri ve daha evvel Princeton Üniversitesinde astrofizik kısmının başkanlığını yapmış astrofizikçi David Spergel tarafından yönetileceği kaydedilen açıklamada, NASA’nın Bilim Misyonu Yöneticiliğinde Araştırmalardan Sorumlu Yönetici Yardımcısı Daniel Evans’ın çalışmada yönetici olarak yer alacak NASA yetkilisi olacağı bilgisi verildi.

2 yıl evvel saklı imgeler açıklandı

ABD ordusu 2020’de evvelki yıllarda Amerikan pilotlarınca gözlemlenen fakat tanımlanamayan cisimlere ait imajların kapalılığını kaldırmıştı.

Daha sonra ABD istihbaratı kelam konusu olayları incelemiş ve gerekli tanımlamayı yapamamıştı.

Pentagon da bu tıp olaylara ait müşahedeleri datalara dönüştürmek için evvel Tanımlanamayan Hava Olayları Misyon Gücü isimli bir ünite kurmuş, daha sonra da bunu Hava Objelerini Tanımlama, İdare, Senkronizasyon Kümesi olarak dönüştürmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.