Ömer Çelik’ten muhalefete: Onlar bir ayda iki ellerini yan yana getirip kalp işareti yapmayı öğrenemediler

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Onlar bir ayda iki ellerini yan yana getirip kalp işareti yapmayı öğrenemediler. Bunların memlekete istikamet verdiği zamanda Türkiye’nin iki yakası da bir araya gelmedi.” dedi.

AKP Adana milletvekili adayı Çelik, Karataş ilçesinde AKP İlçe Başkanlığı önünde vatandaşlara hitap etti. Çelik, “Bir kere daha Türkiye’nin geleceğine Türkiye Yüzyılı’na, istikbalin yüzyılına, mührümüzü vurmak için Adana’mızdan Karataş’ımızdan Cumhurbaşkanı’mıza, AK Parti’mize, Cumhur İttifakı’mıza en güçlü desteği vermeye hazırlanıyoruz. Milletimizin sevgilisi, milletin adamı, doğru adam Recep Tayyip Erdoğan için 14 Mayıs’ta doğru zaman diyeceğiz.” diye konuştu.

Çelik, şöyle devam etti:

“Bu memleket için planı, programı, memleketi yönetecek iradesi, memlekete kazandıracak bir hizmeti olmayan bir araya gelmiş, yamalı bohça olmuş, o yama bohça tutmuş, ‘Tayyip Erdoğan’a karşıyız’ diyor. Hepiniz karşı olun, millet Tayyip Erdoğan’la, Karataş Tayyip Erdoğan’la. Onlar bir ayda iki ellerini yan yana getirip kalp işareti yapmayı öğrenemediler. Bunların memlekete istikamet verdiği zamanda Türkiye’nin iki yakası da bir araya gelmedi. Ne zaman ki Cumhurbaşkanı’mız başbakan oldu, başbakanlığı dönemindeki hizmetlerle Cumhurbaşkanlığı dönemindeki hizmetlerle hem Türkiye’nin iki yakası bir araya geldi hem Türkiye’nin her tarafı her türlü hizmetle donandı. Türkiye Cumhuriyeti’ni Cumhurbaşkanı’mız şanla, şerefle yönetirken bunlar fitne çıkarmakla hizmetlerin önünü kesmekle meşguldü.”

Çelik, “Elimizden bu kazanımları almak istiyorlar. Bu güçleri, imkanları almak istiyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz. 14 Mayıs günü Türkiye’yi ilmek ilmek dokuduğumuz eserlerin daha ileriye gitmesi için bir kere daha imzamızı atacağız. Emin olun Türkiye Yüzyılı’nda yapacaklarımız bunlardan çok daha büyük olacak. Bu çocuklar, evlatlarınız çok daha iyi bir Türkiye’de bizim yerimize siyaset yapacaklar. Bu ülkenin geleceğine sahip çıkacaklar. Bu seçim çok önemli bir seçim. Bu seçim bunca yıldır kazandıklarımızı, kazanımlarımızı, demokrasimizin kazandıklarını, Cumhuriyetimizin kazandıklarını hem koruma hem ileriye götürme seçimi. Buna göz dikenlere, bu kazanımlara kem gözle bakanlara, bu ülkenin birliğine, dirliğine yan gözle bakanlara gereken cevabı vereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Çelik, şunları söyledi:

“Geçmiş hayatında bırakın dikili ağaç kazandırmayı, memleketin dikili ağaçlarını kurutmaya imza atmış. Şimdi çıkmış ‘Ben bu ülkeye şu kadar para kazandıracağım, bu kadar para getireceğim’ diyerekten konuşuyor. Ne yapıyor? Hayal satıyor. Söylediklerinin arkasında bir şey yok, içinde bir şey yok. Hiçbir şekilde kendisine verilmiş ne bir söz, ne ortaya koyulmuş bir politika, ne atılmış bir adım var. Bu hayal tüccarları siyaset meydanında geçmişte bu milletin evlatlarına kabus yaşatan, bu ülkenin başına geçmişte örülen her kabusun, her tuzağın arkasındakiler, bugün o kabuslara milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı, başbakan, cumhurbaşkanı yaparak gerekli cevabı verdiği için bugün kabusları saklamak için sahte hayaller satıyorlar.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir