Pak Sanıp Daima Tükettiğimiz Bu Besinin Ziyanlarını Duyunca Şok Olacaksınız! Tüm Organlarınızı Yavaş Yavaş Bitiriyor

Sağlığımız için birçok besin tüketiyoruz ve nizamlı olarak spor yapıyoruz. Ekstradan eserler kullanıyoruz, birtakım yiyecekleri mutfağımızdan ayırmıyoruz. Lakin yararlı sandığımız mutfağımızdan eksik etmediğimiz kimi yiyecekler sanıldığı kadar sağlıklı değil. Bu besinler tüketildiğinde organlarını teker teker iflasa sürüklüyor. Ama biz bunun farkında değiliz. Pekala farkında olmadığımız bedenimize ziyan veren besinler hangileri? İşte bizlerde siz okuyucularımız için bu besinleri listeledik.

BİLDİĞİNİZ TÜM KAHVE KREMALARINI UNUTUN

Listemizin başında kahve kreması gelmekte. Biz kahve aroması olarak kullanıp o denli sandığımız bu eserde aslında krema bulunmamakta. Evet şaşırdınız biliyorum lakin ancak o denli. Onun yerine su, şeker ve soya fasulyesi vardır. Zati şekerin bedene ne kadar ziyan verdiğini biliyoruz. Öte yandan kahve kremalarının içinde mono ve digliserit üzere çeşitli katkı hususları kullanılmakta. Kahvenizi zehre dönüştüren bu kremaları sakın kullanmayın.

DUYUNCA BİR DAHA İÇMEYECEKSİNİZ

Meyvelerin bedenimiz için ne kadar yararlı ve sağlıklı olduğunu biliyoruz. Bu meyveleri tüketirken meyve suyu olarak da tüketiyoruz lakin ne kadar sağlıklı olduğunu biliyor muyuz? Aslına bu meyve sularının içerisinde fazladan yüksek fruktozlu mısır şurubu ya da kıvam arttırıcı üzere kimyasallar bulunmaktadır.

Bu duyduklarınızdan sonra yüzde 100 meyve aromalı suyu içmek isterseniz bunları gözden kaçırmış olursunuz. Bu meyve sularından şekerden ibaret bir sıvı içeceğinizi bilin. Yüzde 100 üzüm suyundan bir bardak içmek size fazladan 36 gram şeker aldıracaktır. Bu da dehşetli bir sayı.

Aynı vakitte yapılan bir araştırmaya nazaran, meyve suyundaki tatlılığın birden fazla, çok kilolu insanlarda viseral yağ dokusunun gelişimi ile ilişkilendirilen bir şeker tipi olan fruktozdan geldiğini göstermektedir.

DİYET İÇECEKLER

Neredeyse bilinen tüm diyet içecekler başta kilo vermenize yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Fakat son vakitlerde yapılan araştırmalar tam aykırısı bir tesire sahip olduklarını göstermektedir.

Bu içecekler, glikoz düzeylerini yükselterek karaciğere çok yüklenen ve yağlanmaya neden olan aspartam içermektedir. Bu içeceklerin yerine su içmeniz sıhhatiniz açısından çok daha faydalıdır.

KIZARMIŞ GIDALAR

Kızarmış tavuk, kızarmış kalamar ya da kızarmış tavuk epey lezzetli bir tada sahip olabilir lakin yüksek seviyede İleri Glikasyon Son Eserleri (AGE) içermektedir. Bu bileşikler hayvansal kaynaklı eserlerin yüksek sıcaklıklarda uzun müddet pişirilmesiyle oluşur. Onun yerine mümkün olduğunca ızgara ya da fırında hazırlanmış yiyecekleri tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

İŞLENMİŞ ETLER

İşlenmiş etler iki bakımdan tüketebileceğiniz en makûs besinlerin başında gelirler. Birinci olarak doymuş yağ oranı yüksek kırmızı etlerden yapılırlar ve buna ek olarak İleri Glikasyon Son Eserleri (AGE) içerirler.

KEYİF YERİNE ZEHİR

Bu eserlerin kurutulması, tütsülenmesi ya da yüksek sıcaklarda pişirilmesi nedeni ile iltihaplanmaya yol açan bileşikler üretmesi manasına gelmektedir. İşlenmiş etlerin içerisinde bulunan nitratlar ve nitritler yüksek ısıya maruz bırakıldıklarında kanserojen bir husus olan nitrozaminlere dönüşebildiği bilinmektedir. Elhasıl mangalda pişirdiğiniz bir sosis aslında sizin için sıhhat bakımından zehirden farksız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.