Samsung Galaxy S23 Ultra kamerası ile fark yaratacak!

Birkaç rapor Güney Koreli teknoloji devinin yaklaşan cihazı hakkında detayları ortaya çıkarmıştı. Şimdi ise Galaxy S23 Ultra‘nın kamerasıyla ilgili yeni raporlar yayınlandı. Bu raporlar Samsung’un 200 megapiksel kameraya sahip ilk telefonu olacağını iddia ediyor. Samsung Electronics Mobile Experience bölümü, Güney Kore haber sitesi ET News’e göre S23 Ultra’nın 200 megapiksel kameraya sahip olacağını doğruladı.

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerası ile fark yaratacak!

8 Eylül’de global pazarda tanıtılması beklenen Motorola Edge 30 Ultra, 200 megapiksel kamera ile gelecek. Yaklaşan Xiaomi 12T Pro’nun da 200 megapiksel kameraya sahip olması bekleniyor. Her iki cihaz da bir Samsung ISOCELL HP1 ana snapper ile donatılmış olacak. S23 Ultra’nın ise HP1 sensörüne sahip olmayacağına dair spekülasyonlar yaygın. Bunun yerine cihaz, duyurulmamış bir ISOCELL HP2 sensörü ile donatılabilir. Raporlar, 12 megapiksel ultra geniş lens, 3x optik zoomlu 10 megapiksel telefoto kamera ve 10x optik zoomlu 10 megapiksel periskop zoom lensin eşlik edeceğini iddia ediyor.

Söylentilere göre Galaxy S23 Ultra, bu yıl Kasım ayında resmiyet kazanması muhtemel olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacak. Güney Koreli şirket, Exynos çipli bir S23 Ultra yapmayacak gibi görünüyor.

Cihazın, muhtemelen 45W hızlı şarjı destekleyecek olan 5.000 mAh pil içerdiği söyleniyor. Selfie’ler için, Galaxy S22 Ultra’da sunulan 40 megapiksellik otofokus özellikli ön kameranın kalması muhtemel. Yeni bir rapor, S23 Ultra’nın ultrasonik parmak izi tarayıcısının eskisinden daha geniş bir tarama alanına sahip olacağını ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.