Taksim’de Gezi Davası protestosu: Bu daha başlangıç, mücadeleye devam

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dün görülen karar duruşmasında 4,5 yıldır tutuklu olan iş insanı Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi 18’er yıl hapis cezasına çarptırıldı ve tutuklanmalarına karar verdi.

Gezi Davası’nda verilen karar sonrasında İstanbul’da Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla Taksim İpek Sokak’ta bulunan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin önünde saat 19.00’da binlerce kişi bir araya geldi. TMMOB binasının bulunduğu İpek sokağı ve ara sokaklarda binlerce kişi toplanırken, polis araçlarında toplananlara dağılması yönünde anonslar yapılıyor.


19.00’da yapılması planlanan açıklama öncesi bir araya gelen binlerce kişi, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” sloganları attı.

Taksim Dayanışması, Gezi Davası’nda kararın açıklanmasının ardından, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde adalet nöbeti başlatmıştı.

Dayanışma hem dün hem bugün 19.00’da yapılacak açıklama için çağrıda bulunmuştu. Taksim Dayanışması’nın duyurunda, “Gezi Davası’nda verilen hukuksuz karara karşı gerçekleştireceğimiz basın açıklaması için yarın (Salı) 19.00’da Taksim’de TMMOB Makina Mühendisleri Odası önünde buluşuyoruz” ifadeleri kullanılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.