Twitter’dan yeni özellik: Görünmez tweet

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter‘ın test evresindeki yeni bir özelliği ortaya çıktı. Bu özellik, kullanıcıların kapalı tweetler atabilmelerine imkan tanıyacak.

Bir tweet attığınızda, o tweet akış sayfasında ve profilde görünmüyor. TRT Haber’de yer alan bilgilere nazaran kullanıcılar, kelam konusu paylaşımlara sadece irtibatlar aracılığıyla ulaşabilecekler. Paylaşıma ulaşan kullanıcılar cevap verirlerse, gizlenmiş tweet bu kere arama sonuçları sayfasında görünmeye başlayacak.

Test etabındaki özellik ile ilgili açıklamalarda bulunan Twitter sözcüsü Layal Brown, bu özelliğin şimdi erken geliştirme kademesinde olduğunu ve özelliğin ne işe yarayabileceğini hala öğrenmeye çalıştıklarını söyledi.

ORTAK TWEET ÖZELLİĞİ TEST EDİLİYOR

Twitter, iki hesabın birlikte paylaşım yaparak ‘ortak tweet’ atmasına imkan tanıyan bir özelliği test etmeye başladı. CoTweets özelliği, iki hesabın bir tweet’i birlikte yazmasına ve her ikisinin de tek bir tweet’te etiketlenmesine imkan tanıyor.

Twitter sözcüsü Joseph J. Nuñez, yaptığı açıklamada, “İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve başka hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için hudutlu bir mühlet için CoTweet’leri test ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.