Ucuz fiyata koyun dolandırıcılarına darbe: 3’ü kamu vazifelisi 31…

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesindeki Vilayet Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü (KOM) ile Jandarma Cürüm Araştırma Timi (JASAT) gruplarınca, kentte toplumsal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla ucuz fiyata koyun sattıklarını vadederek irtibat kurdukları alıcıları dolandırdıkları tespit edilen bireylerin yakalanması için çalışma başlatıldı.


Gruplar, yapılan 6 aylık çalışmanın sonucu, teze nazaran şebeke mensuplarının  sosyal medya üzerinden irtibat kurdukları bireyleri hayvan satma mazeretiyle çağırdıkları Iğdır’da karşılayıp satılacak hayvanlar karşılığında ‘kapora’ adı altında para aldıktan sonra ortadan kayboldukları belirlendi. Bu halde çok sayıda vatandaşı milyonlarca liralık ziyana uğrattıkları anlaşılan şebekeye yönelik bugün Iğdır merkezli Van, Bursa ve Kars’ta çeşitli adreslere eş vakitli operasyon düzenlendi. Jandarma, polis, komando timi ve özel harekat işçisinin katıldığı operasyonda 3’ü kamu vazifelisi olmak üzere 31 kişi yakalandı.

Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda 26 bin lira, 99 tarihi pahaya sahip altın sikke, 410 gram uyuşturucu, çok sayıda senet, uydurma hayvan nakil dokümanları, 27 cep telefonu ve farklı şahıslar ismine kayıtlı olan ve cürümde kullanılan GSM kartları ele geçirildi. Şüpheliler jandarmadaki süreçleri akabinde adliyeye çıkarılacak. 

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.