Ümit Özdağ ve İsmail Çataklı toplumsal medyada birbirine girdi: “Sen insan değilsin, yatacak yerin yok”

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, toplumsal medya hesabında Gaziantep’te bir bayanın yabancı asıllı bir kişi tarafından zorla otomobile bindirilmek istendiğini lakin bu kişinin tutuklandığını argüman etti. Açıklamalarında Özdağ, “Gaziantep Karataş mahallesinde Kız caddede yürüyor, kulağında kulaklıkla müzik dinleyerek. Geriden otomobil yaklaşıyor içine çekmek istiyor.Kız direniyor, otomobile tam bildirirken vatandaşlar müdahale ediyor.Yoldan geçen jandarma durumu görüyor ve Suriyeliyi alıyor. Savcı tutukluyor” sözlerini kullandı.

“NERESİNİ DÜZELTELİM?”

Özdağ’ın toplumsal medyada gündem yaratan bu paylaşımına Gaziantep Valisi Davut Gül karşılık vererek, “Karataş değil Abdulhamit Han, Araçla değil yaya, Jandarma değil polis, Suriyeli/yabancı değil vatandaşımız, Savcı değil mahkeme. Neresini düzeltelim? Hata işleyen herkese cezası veriliyor. Münferit olaylar üzerinde gündem oluşturmak toplumsal barışımıza ziyan veriyor!” dedi.

“SEN İNSAN DEĞİLSİN, YATACAK YERİN YOK”

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, bahisle ilgili olarak “Sen insan değilsin Ümit Özdağ. Senin palavraların yüzünden dün Bolu’da parkta oturan dört pak bıçaklandı, biri de darp edildi! Senin yatacak yerin yok!” sözlerini kullandı.

“SİZLER TÜRK DEĞİLSİNİZ”

Bu paylaşımı Ümit Özdağ’ın cevabı ise “S. Soylu’nun sanço’su İsmail Çatak benim insan olmadığımı söylemiş. İsmail, sizler TÜRK değilsiniz. Türkiye’ye 10 milyondan fazla sığınmacı ve kaçağı doldurdunuz. Bu ülkeyi işgal ettirip, iç savaşa sürüklüyorsunuz. Zafer Partisi Türk Milleti’nin işgale karşı direniş çizgisidir.” biçiminde oldu.

“TÜRKLÜĞÜ AĞZINA ALACAK EN SON ZAVALLI”

Çataklı buna karşılık, “Bizim bu milletlete sevdamızın sadakasını versek sana fazla gelir. Türklüğü ağzına alacak en son zavallı!” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.