Unutulan eşyaları satın almak için yarıştılar

EGO Genel Müdürlüğü, ANKARAY ve Metro ile EGO otobüslerinde unutulan 2 bin 210 adet eşyayı açık artırma tekniğiyle satışa sundu. Sahibi bulunamayan ve yasal bekleme mühleti dolan laptoplar, cep telefonları, kameralar üzere birçok teknolojik aygıtın da içinde bulunduğu eşya satışına vatandaşlar ağır ilgi gösterdi. Açık artırma; ABB TV, Youtube Kanalı ve Büyükşehir Belediyesinin toplumsal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

EGO Genel Müdürlüğü, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında ANKARAY ve Metro vagonları ile istasyonlar başta olmak üzere EGO otobüslerinde unutulan fakat sahiplerine ulaşılamayan eşyaları açık artırma sistemiyle satışa sundu.

EGO Genel Müdürlüğü şeffaflık prensibi doğrultusunda yasal bekleme mühleti dolan ve ortalarında birçok teknolojik aygıtın da yer aldığı eşyaların satışını halka açık olarak gerçekleştirdi.

KAYIP EŞYALAR YENİ SAHİPLERİNİ BULDU

EGO Otobüs İşletme Daire Başkanlığı ve EGO Takviye Hizmetleri Daire Başkanlığı uyumunda düzenlenen açık artırmada; Kayıp Eşya Servisi’nde yaklaşık 1 yıl koruma edilen ve sahibine ulaşılamayan cep telefonundan giysiye kadar 2 bin 210 adet eşya satışa çıkarıldı.

ABB TV, Youtube Kanalı ve Büyükşehir Belediyesinin toplumsal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan açık artırmada çekişmeli anlar da yaşandı. EGO Genel Müdürlüğü Takviye Hizmetleri Daire Lideri Bülent Kılıç, vatandaşların ağır ilgi gösterdiği açık artırma ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Metro, ANKARAY ve belediye otobüslerimizde unutulan ve sahibine ulaşılamayan eşyalarımızın satışını yapıyoruz. Kendi depomuzda kayıt altına aldığımız eşyaların dokümanını aldıktan sonra Kayıp Eşya Yönetmeliği gereği burada satışa çıkardık. Pandemi nedeniyle 3 yıldır yapılamayan kayıp eşya satışımızı gerçekleştirdik. Kestirim ettiğimizden ağır bir ilgi var. 2 binin üzerinde eserimiz var ve satışlar pek güzel gitti. Tüm vatandaşlarımıza iyi uğurlu olsun diyoruz.”

İÇ ÇAMAŞIRINDAN TRAŞ MAKİNESİNE

Sahipleri 1 yıl içinde ortaya çıkmazsa satış listesine alınan ve halka açık satışa sunulan eşyalar arasında “iç çamaşırı, pantolon, elbise, kaban, eşofman, kazak, tişort, ayakkabı, çizme, kemer, şemsiye, kitap, saz, gözlük, dizüstü bilgisayar, cep telefonu, matkap, dekopaj, radyo, flüt, kamera, kamera ayağı, traş makinesi, çakı, tv kumandası, kelepçe, hesap makinası, kol saati, fotoğraf makinası ve ziynet eşyası” yer aldı.

ELDE EDİLEN GELİR EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE İRAT KAYDEDİLİYOR

Görevli sürücüler ve hareket memurları tarafından Kayıp Eşya Servisi’ne teslim edilen eşyalardan sahiplerine ulaşılamayan eşyaların listesi her ay dönemsel olarak EGO Genel Müdürlüğü’nün www.ego.gov.tr başlıklı internet sayfasında yayınlanırken, satış sonrası elde edilen gelir kuruma irat olarak kaydediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.