Vivo X80 Pro Plus kamerası ortaya çıktı

Vivo X80 Pro Plus kamerası ortaya çıktı

Çinli teknoloji şirketi, bu kapsamda X80 Pro+’ı rakiplerinden ayıracak çok önemli bir tasarımsal farklılıkla geliştiriyor.

Bugün internete düşen bir görsel, vivo X80 Pro+’da daha önce hiçbir akıllı telefonda görünmeyen bir kamera kurgusunun olduğunu gösteriyor. Buna göre cihazın arka yüzeyinde, dikdörtgen bir yapı içerisinde konumlanmış 4 farklı lens mevcut. Bu 4 lensin 3 tanesi yuvarlak bir yapı içerisine alınmışken, periskop lens olduğu tahmin edilen dördüncü kamera ise bu alanın dışına bırakılmış.

Sızıntılarda ana kameranın 50MP olduğu bilgisine yer verilirken, ultra geniş açılı kameranın 48MP diğer iki telefoto kamerasının ise her birinin 50MP olduğu belirtiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere vivo, yeni amiral gemisi modelini kamera faktörüyle ön plana çıkartmak istemiş. Ancak markanın bütün önceliğini buna verdiğini söylemekte haksızlık olur.

Öyle ki vivo X80 Pro+’da Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti mevcut ki bu da telefonun amiral gemisi klasmanında değerlendirilmesinin en önemli sebebi. 6,78 inçlik QHD+ ekran çözünürlüğündeki paneliyle karşımıza çıkması beklenen cihazın 25 Nisan’da resmen tanıtılması bekleniyor.

625fac1b214ed80b7030c2af.png

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.