Willian, vefat tehditlerinin akabinde Corinthians ile yollarını ayırdı

Vitor Pereira’nın ekibi Corinthians, Copa Libertadores’e çeyrek finalde veda etti. Flamengo’ya meskeninde 2-0, deplasmanda ise 1-0 yenilerek kupaya veda eden Corinthians’ta taraftarlar Pereira ve oyunculara büyük reaksiyon gösterdi.

Takımda maaşı en yüksek oyunculardan olan Willian’a ve ailesine mevt tehditlerine varan yansılar, 34 yaşındaki yıldız oyuncunun ayrılık kararı almasında tesirli oldu.

Geçtiğimiz dönem başında Brezilya Ligi ekiplerinden Corinthians’a transfer olan 34 yaşındaki futbolcu Willian, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamayla Corinthians’tan ayrıldığını açıkladı.


“Ölüm tehditleri alıyorum”

34 yaşındaki yıldız futbolcu açıklamasında, “Bugün Corinthians’a veda ederken, bu gömleği tekrar giyme fırsatı verdiği için kulübe ve beni büyük ölçüde destekleyen taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Ne yazık ki ailemin ve benim daima uğradığımız tehditler nedeniyle, hem kendim hem kulüp için daha yeterli olacağını düşünerek mukaveleyi feshetme kararı aldım. Kulübe muvaffakiyetler diliyorum.” sözlerinde bulundu.


Avrupa’nın dev kulüplerinde oynadı

Brezilyalı sol kanat oyuncusu, İngiltere Premier Lig’de Chelsea ve Arsenal üzere dev kulüplerinde formalarını terletmişti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.