Yemek siparişi notu üzerine yardım bildirisi ekleyerek kurtuldu

ABD’nin New York eyaletinde kaçırılan bir bayan yemek siparişi içine bir yardım bildirisi ekledikten sonra kurtarıldı. Kafedeki çalışanlar ileti kutusunda ‘lütfen polisi arayın’ buyruğunu aldıklarında şok oldular ve ne yapacaklarını bilemediler lakin mal sahibi, inançta olmak için polisi aramanın en yeterlisi olacağına karar verdi.

CBS New York’a konuşan kafe çalışanı şunları söyledi:

“İnsanlar olağanda ‘Onu otomobilimin önüne bırakabilir misin? Siparişimde fazladan şurup alabilir miyim? iletileri gönderiyorlar lakin asla bu türlü bir şey değil.”

Kafenin sahibi ise şunları kaydetti:

“Mesaj geldi, çalışanlar okudu ve ne yapmaları gerektiğini öğrenmek için eşimi aradılar. Eşim ise onlara polisi arayalım, risk alamayız dedi.”

Çalışanlar daha sonra siparişi hazırlayıp gönderdiler ve sonraki güne kadar bir polis memurundan bir telefon gelene kadar öteki bir şey yapmadılar. Sonraki gün kafeyi bir dedektif aradı ve kızın inançta olduğunu söyledi. Ayrıyeten kafenin Facebook sayfasında bir güncelleme yayınlandı ve şöyle yazıldı: “Bu sabah saat 5 civarında bir kız beş saatlik bir rehine durumundan kurtarıldı. Bu yüzden çok memnunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.