Zelensky: Gelecek hafta Ukrayna için çok değerli

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelensky, Ukrayna’nın bağımsızlık günü yaklaşırken yeni bir görüntü bildiri yayınladı.

“Bu yıl sahiden çok özel”

İHA’nın haberine nazaran; önümüzdeki haftanın Ukrayna için çok kıymetli olduğunu söyleyen Zelensky, “Devletimiz için, bizim için çok kıymetli olan yeni haftaya etkin olarak hazırlanıyoruz. Önümüzde Ukrayna’nın Bağımsızlık Günü var. Bu yıl hakikaten çok özel. Bu yıl, işgalin süreksiz olduğu ve Ukrayna’nın geri döndüğü tam manasıyla hissedilebilir” ifadelerini kullandı.

“Acıya da katlanmamız gerekiyor”

Zelensky, Ukrayna’nın zafere ulaşması gerektiklerini söyleyerek, “Her vakit dürüstçe söylüyoruz. Ukrayna’nın zaferi için hala savaşmamız gerekiyor, hala çok şey yapmamız gerekiyor ve ne yazık ki acıya da katlanmamız gerekiyor. Ukraynalılar kendileriyle, ülkeleriyle ve kahramanlarıyla gurur duyabilirler. Birlikte kalalım ve birbirimize yardım edelim. Yok edilenleri geri getirelim. Tüm halkımız için savaşalım. Ve bugün Ukrayna’yı temsil edenleri neşelendirelim. Kendimize ve Ukrayna’ya inanın” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.