ChatGPT büyük bir güncelleme aldı… İşte yeni özellikleri!

ChatGPT büyük bir güncelleme alıyor. Chatbot, piyasaya sürüldükten neredeyse bir yıl sonra internete erişebilecek. Daha önce OpenAI’nin chatbotu yalnızca Eylül 2021’e kadar bilgiye erişebiliyordu. Duyuru OpenAI’nin resmi X (eski adıyla Twitter) hesabından yapıldı.

OpenAI CEO’su Sam Altman, şirketin resmi tweet’ini ‘çok geri döndük’ ifadesiyle yeniden paylaştı. Bu yeni hamle, OpenAI’nin ChatGPT’nin aynı zamanda ‘görebildiğini’, ‘duyabildiğini’ ve ‘konuşabildiğini’ duyurmasından sadece birkaç gün sonra geldi.

YENI ÖZELLİK NASIL YARDIMCI OLACAK?

Kullanıcı, daha güvenilir ve güncel olabilecek güncel içeriği arayabilecektir. ChatGPT botu, sorduğunuz sorguyla ilgili en son güncellemeler için interneti tarayabilecek. OpenAI’ye göre, yeni özellik Plus ve Enterprise kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Aynı özellik yakında tüm kullanıcılara genişletilecek.

YENI CHATGPT ÖZELLİĞİ NASIL ETKINLEŞTİRİLİR?

Kullanıcının GPT-4 açılır menüsünün altındaki seçicide ‘Bing ile Gözat‘ seçeneğini seçmesi gerekecektir. Her sorgu gönderdiğinizde, sohbet robotu üzerinde ‘Tarama’ yazılı küçük bir pencere gösterecektir.

Bu haftanın başlarında OpenAI, ChatGPT’nin ‘görebildiğini’, ‘duyabildiğini’ ve ‘konuşabildiğini’ duyurdu. Bunun anlamı, sohbet robotunun metinlerin yanı sıra görüntüleri de analiz edebilecek olmasıdır.

İster karmaşık grafikler olsun, ister bisiklet ya da su şişesi gibi günlük hayatta kullanılan nesneler olsun, görüntü girdisine dayalı içgörüler sağlayabilir. Kullanıcı ayrıca Android ve iOS’taki ChatGPT uygulamasında chatbot’a sesli girdi de sağlayabilir.

CHATGPT ARTIK DOĞAL BİR DİL KULLANACAK

Özellik listesine eklenen bir özellik de ChatGPT’nin doğal bir dil kullanarak yanıt verebilecek olması. Mevcut özellikler şimdilik çoğunlukla İngilizce diliyle sınırlı ancak OpenAI’nin işlevselliği genişletmesi bekleniyor. Yeni güncellemeler ChatGPT Plus ve Enterprise kullanıcılarıyla da sınırlı.

META AI DUYURULARINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Meta, yapay zeka alanında da bazı önemli duyurular yaptı. Şirket, Llama 2 dil modeli üzerinde eğitilen ilk chatbotu Meta AI’yi tanıttı. Meta yeni sohbet robotlarını WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi en popüler ürünlerine entegre edecek.

Facebook’un ana şirketi ayrıca ünlülere dayalı yapay zeka sohbet robotları da getirecek. Bu yapay zeka sohbet robotlarının her birinin farklı bir geçmişi olacak ve dolayısıyla her sorguya farklı tepki verecekler.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx