Eren Erdem’den CHP yönetimine sert tepki! ‘Değişim dediler belediyelere çöktüler’

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor. 

Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerine Özgür Özel’in gelmesiyle birlikte başlayan eski ve yeni tartışmaları devam ediyor. Eski Medyadan Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem de CHP’de yapılmayan değişimleri gözler önüne seren bir paylaşımda bulundu. 

“DEĞİŞİM DEDİLER BELEDİYELERE ÇÖKTÜLER”

Değişim diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun ekibinin tasfiye edildiğini söyleyen Eren Erdem, “Değişim dediler belediyelere çöktüler” ifadelerini kullandı.

“DEĞİŞİM ADI ALTINDA, SİSTEMİ ELE ALDILAR”

Sosyal medyadan bir görsel paylaşan Erdem, “En soldaki, şu ana kadar 8-10 tane Belediye başkanı belirledi. Ortadaki, Çanakkale adayı oldu. Sağdaki Ataşehir adayı oldu. Seçim geceleri partiye kabus yaşatan, SEÇİM SİSTEMLERİNİ çökerten; CHP’nin tüm politikalarını belirleyen bu kişiler, “değişim” adı altında gelip, sistemi ele aldılar. Partiyi 28 Mayıs 2023 gecesine kadar bunlar yönetti! Tüm kararları bu kişiler aldı! Ve şu an partiyi yine, halen bunlar yönetiyor…Değişim? İşte tam olarak mesele buydu…“Belediyelere çökmek…” dedi.

BÜLENT TEZCAN, MUHARREM ERKEK, ONURSAL ADIGÜZEL…

Paylaşılan görselde ise 5 dönemdir vekil olan Bülent Tezcan, Kılıçdaroğlu’nun kazanması durumunda Adalet Bakanı olacağı açıklanan ama seçimlerin kaybedilmesiyle CHP’den Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Muharrem Erkek ve seçim döneminde CHP’de Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu olan Onursal Adıgüzel yer aldı.

“BU DÜPEDÜZ, PARTİ YÖNETİMİ ÜZERİNDE SİYASİ VESAYET KURMAKTIR”

CHP’ye olan eleştirilerine devam eden Erdem, “CHP tarihinde bir ilk yaşanıyor!” diyerek şu ifadeleri kullandı: “CHP bu yıl 100. yaşını kutladı! Partimizin kültürü ve gelenekleri var. Ve az önce aldığım bir bilgiyle adeta şok oldum! CHP tarihinde bir ilk yaşanıyor! Hadise şudur; Sayın Genel Başkan kurultayda “adayları önseçim ile belirleyeceğiz” dedi. Hadi yapılmadı. Peki adaylar nasıl belirlenecekti? “Merkez yoklaması.” Yani; Genel Merkez ataması… Edindiğim bilgiye göre; İBB Başkanımız, bazı ilçe belediye başkanlarımızı aramış; “sizinle çalışmayacağız, filanca kişiyle çalışacağız” demiş. Lakin bu aranan ilçelerle ilgili; henüz MYK ve Parti Meclisi kararı yok. Ayrıca arayan kişi bir “belediye başkanı.” Yani kendisini atayan kurul “Parti Meclisi.” Aranan ilçeyle ilgili; – MYK ve Parti Meclisi kararı yok. – Arayan kişi, aranan kişiyle “denk, aynı statüde,” bir BELEDİYE BAŞKANI… CHP’nin 100 yıllık tarihinde görülmemiş şeyler bunlar. Genel Başkan, Genel Merkez karar vermiyor; bir belediye başkanı kimlerin “büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı olacağına karar veriyor…” Partinin Genel Başkanlığı, Genel Merkez yöneticiliği, Parti Meclis üyeliği daha önce bu kadar aşağılandı mı? Hatırlamıyorum… Ha, şimdi birileri diyecek ki; “Ekrem bey Özgür bey ile istişare edip adaylarda uzlaşmış, öyle aramıştır…” Tüzüğümüze aykırı! Parti Meclisinde oylanması gerekiyor. Ne demek yani? Bir ilçe belediye başkanı aday yapılmayacaksa onu kim arar? Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı arar… “Sizinle çalışmayacağız, X kişiyi uygun gördük” cümlesini bir başka atanmış BELEDİYE BAŞKANI kuramaz. Bu düpedüz, parti yönetimi üzerinde siyasi vesayet kurmaktır.” 

YARKADAŞ’TAN DEMOKRAT VE MEMLEKET PARTİSİ İDDİASI

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP’den istifa edecek belediye başkanlarıyla ilgili yeni bir iddiada bulundu. X hesabından paylaşımda bulunan Yarkadaş, “CHP’den istifa eden ve edecek olan belediye başkanlarının yeni adresi Demokrat Parti ve Memleket Partisi olabilir.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx