Halil Umut Meler hakemliği bırakacak mı? TFF Başkanı Büyükekşi resmen açıkladı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, yönetim kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Büyükekşi, gündemdeki konulara dair önemli açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, Halil Umut Meler’in hakemliği bırakacağı yönündeki iddialara yanıt verdi.

“HAKEMLİĞİ BIRAKMASI GÜNDEMDE DEĞİL”

Halil Umut Meler’in hakemliği bırakacağı yönündeki soruya yanıt veren Mehmet Büyükekşi “Hakemler dün bir resmi açıklama yaptı. Hepimiz insanız. İnsan psikolojisi o günkü ruh halleri çok kötüydü. Biz de bu kararı alırken gerek kamuoyunu gerekse de hakemlerimizin tutumlarıyla ilgili bir görüşme yaptık. Hafta sonu burada bir kamp yapılacak. Psikolojilerinin eski hale getirilmesi için büyük bir çalışma olacak. Hepsi empati yapıyor. Özellikle Türk futbol dünyasının paydaşları var. Futbol kulüplerimiz, hakemlerimiz, futbolcularımız, yöneticilerimiz ve TFF ayrılma bir bütün. Bunlar olmadan bu saydıklarım tek başına bir görev yapamıyor. Biz gerekenleri anlattık ve hakemler de mütabık kaldı. Halil Umut Meler, UEFA ve FIFA’nın saygın hakemlerinden biri. EURO 2024’te görev almasını bekliyoruz. Hamburg’ta Rossetti ile bir görüşme yaptık. Halil Umut Meler’in hakemliği bırakması gibi bir durum söz konusu değil. Destek olmamız lazım. Bu konuda gerekli çalışmaları hep birlikte yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“EURO 2024 VE DÜNYA KUPASI’NDA GÖREV ALACAK”

Halil Umut Meler’le hakemliği bırakma konusunu konuşmadığını söyleyen TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Dün biz hastaneye bütün yönetim kurulumuzla birlikte gittik. Böyle bir ortamda ‘Halil hoca hakemliği bırakacak mısın?’ diye sormak insani değil. Kendisine destek verdik ve kendisi sevdiğimizi ifade ettik. Real Madrid maçını yönetti çok da iyi yönetmiştir. Kendisini tebrik etmiştik. Hastane ortamında bunu sormak hoş olmazdı. Gelebilirse bu hafta sonu kendisini de buraya davet etmek istiyoruz. Onu kollamamız lazım. Hakem olması şart değil. Aynı şey kulüp başkanlarımız ve futbolun tüm paydaşları için geçerli. Birlikte başaracağız. Bugünkü veya dünkü konumuz bu değildi. EURO 2024’te görev almasını ümit ettiğimiz bir hakemimiz. Sonrasında Dünya Kupası’nda görev almasını bekliyoruz. Hakemlerimiz daha iyi maç yönetirler ve özgüvenleri yerine gelir. Umarım kulüplerimizle birlikte birbirimze saygı ve sevgi gösteririz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx