iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro modellerinin lansman tarihi sızdırıldı

iQOO, Kasım ayının başlarında Çin’de iQOO 12 ve iQOO 12 Pro amiral gemisi telefonlarını duyurmayı planlıyor. Standart modelin aynı ay içerisinde Hindistan’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. GSMChina tarafından yeni bir raporla, Çin pazarı için uygun fiyatlı amiral gemisi telefonlar olan iQOO Neo 9 serisi hakkında ilk detaylar ortaya çıktı.

Bu raporda, iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro’nun IMEI veritabanı listelemesi keşfedildi. Listelemeye göre bu cihazların model numaraları sırasıyla V2338A ve V2339A.

iQOO Neo 9 ve Neo 9 Pro modellerinin lansman tarihi sızdırıldı

iQOO Neo 8 ve Neo 8 Pro, 2023’ün Mayıs ayında Çin’de tanıtıldı. Bu telefonlar, Snapdragon 8 Plus Gen 1 ve Dimensity 9200 Plus yonga setleriyle güçlendirilmiş. Bu bilgiler ışığında, yeni raporda Neo 9’un Snapdragon 8 Gen 2 ile geleceği ve Neo 9 Pro’nun ise Dimensity 9300 ile donatılacağı tahmin ediliyor. Neo 9 serisinin en fazla 16 GB LPDDR5x RAM ve 512 GB UFS 4.0 depolama ile gelme ihtimali var.

Neo 9 serisi, Çin’de OriginOS 4 ile birlikte kutudan Android 14 işletim sistemiyle çıkacak. Raporlar, Neo 9 serisinin 2024’ün ilk çeyreğinde tanıtılacağını öne sürüyor. Bu lansman zamanlaması özellikle Çin pazarına özgü görünüyor ve bu cihazların diğer bölgelerde ne zaman tanıtılacağı konusunda henüz bir belirsizlik var.

iQOO Neo 9 serisi hakkında daha fazla bilginin, iQOO 12 serisinin lansmanından sonra ortaya çıkması bekleniyor. Bu nedenle, Neo 9 ve Neo 9 Pro‘nun özelliklerini doğrulamak için ilerleyen raporları beklemek daha iyi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx