Taksiler yılbaşında 24 saat hizmet verecek

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bugün yaptığı açıklamada, vatandaşların yılbaşı gecesi yeni yıla huzur ve güven içinde girebilmesi için taksici esnafının hizmete hazır olduğunu hatırlattı. Palandöken, yeni yıla bir gün kala alkol alan vatandaşları hem kendileri hem de trafikteki diğer insanların güvenliği için ulaşımda taksici esnafını tercih etmesi konusunda uyardı.

‘ÜLKE GENELİNDE 100 BİNİN ÜZERİNDE TAKSİCİ ESNAFIMIZ BULUNUYOR’

ANKA’nın haberine göre yılbaşı gecesi 24 saat hizmet verecek taksici esnaf sayısının gayet yeterli olacağını vurgulayan Palandöken, şunları dile getirdi:

“Artık sayılı saatler kaldı. 2023 gerçekten zorlu bir yıl oldu. Hem halkımız hem felaketler hem de doğal afetler… Dolayısıyla çok zor geçen bir yıl oldu. İnşallah 2024 yılını daha rahat şekilde geçireceğiz. Daha düşük enflasyonlu daha mutlu yıllara gireceğiz. 81 ilin her bölgesinde yeterli sayıda taksici esnafımız bulunuyor. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir de ortalama 35 bine yakın taksici esnafımız var. Ülke genelinde ise 90 bini aşkın bu mesleği icra eden şoförlerimiz bulunuyor. Yılbaşı gibi özel günlerde trafik yoğunluğu ve eğlence mekanlarında yaşanacak yoğunluk sebebiyle yaşanan trafik kazalarının yaşanmaması için taksici esnafımız 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlarımızın gecenin geç bir saatinde ulaşımı dert etmesine gerek yok.

‘TAKSİ KULLANMAK GÜVENLİ’

Eğlence mekanlarından çıkarak direksiyon başına geçip ceza yeme ve kaza yapma riski göze alınması yerine taksi ile ulaşım sağlamanın daha güvenli ve maliyetsiz olacak. Vatandaşlarımız eğlenmek ve yeni yıla mutlu girmek için yılbaşı gecesinde hiçbir ihmale mahal vermemeli. 2023 yılı içerisinde ortalama 200 bin civarında ceza alkollü araç kullanan sürücülere ceza yazıldı. Alkollü araç kullanmanın bedeli 4 bin 64 lira. Ancak yeni yıl ile birlikte cezalarda artıyor. Bu yüzden yılbaşı gecesinde eğlenmek için eğlence mekanlarını tercih eden vatandaşlarımız hem kendini hem de bütçesini sağlama almak amacıyla 24 saat hizmet verecek olan taksici esnafımızı tercih etmeli. Yenilecek cezanın yanında taksi ile ulaşım sağlamak çok daha makul ve güvenli.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx