Bahçeli’den İsrail açıklaması: ABD’li dayılarına güvenme

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Ortadoğu’da özellikle Gazze ve İsrail arasındaki acımasız faaliyetlerden çok büyük bir üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim. Şu an Gazze’de insanlık dışı bir muameleyle karşı karşıya bırakılmıştır. Su yok, elektrik yok. Her türlü tedavi imkanlarını taşıyan imkanlardan mahrum bırakılmıştır. Dünya bu olayları seyretmektedir. Haçlı seferinin yeni bir ruhu doğuyor, bu dikkat çekici bir konudur. Lobiler faaliyete geçiyor. Birçok mazlum inim inim inliyor. Burada yine Türkiye tarihi şuuruyla hareket ederek Cumhurbaşkanımız meselenin üzerine ağırla gidiyor. Huzurun barışın sağlanması için bütün ülkelere davet ediyor ve bu faaliyetlerinde önemli ölçüde destek bulmaya başlamıştır. Çünkü herkes gerçeği görmüştür. İnsanlık dışı muamelenini farkını varmıştır. 

 

‘TARTIŞMASIZ DESTEKLEDİKLERİMİZİ İLAN EDİYORUM’

Bu arada  3 uçak dolusu insanı yardımı Mısır üzerinden Gazze’ye ulaştırma başarısını da elde etmiştir. Yok olmaya yöneltimşi bir topluluğu ayakta tutmak için fedakarca bir gayretin içine girmiştir.

MHP olarak sayın Cumhurbaşkanımızın çok yönlü diplomatik faaliyetlerini tartışmasız desteklediklerimizi buradan ilan etmek istiyorum.  Türkiye yalnız değiltir, Sayın Recep Tayyip Erdoğan yalnız değildir. Türkiye’nin etrafında önemli bir çember barış için oluşmaktadır. Dünya’da önemli bir uyanış başlamış olacaktır.

Orda çocuklarımızın defni dahi yapılamıyorum. Türkiye’de hergün bir sıkıntıdan bahsedenler oradakilere için sessiz kalıyor. Bir düşüncemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu görmüş olduğunuz İsrail, Filistin, Suriye, Ürdün, Lübnan… Bu bölgede huzurun sağlanabilmesi için ve olayları da göz önüne alarak İsrail’in itrafından bir barış çemberinin oluşması lazım. Benim düşüncem Mısır, Ürdün, Suriye Lübnan ve Filistin dahil olmak üzüre güvenlik ve siyasi birliğin kısa sürede faliyet göstererek Türkiye’nin bir önclük yapmasını arzuluyorum. 

 

  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx